Masaż segmentarny

Masaż leczniczy odruchowy, opierający się na neurofizjologicznych powiązaniach między określonymi obszarami skóry, tkanki łącznej i mięśniowej, naczyniami a narządami wewnętrznymi, które są unerwione przez ten sam segment rdzenia kręgowego. W masażu segmentarnym wykożystuje się techniki masażu klasycznego, specjalne techniki masażu segmentarnego, masażu łącznotkankowego i okostnowego. Podstawą skutecznej terapii segmentarnej jest precyzyjne zlokalizowanie wszystkich chorobowych zmian odruchowych występujących w tkankach: skórnej, łącznej, mięśniowej i okostnej w celu ich usumięcia.

Należy znać możliwości wystąpienia w trakcie masażu lub po nim przesunięć odruchowych oraz sposoby ich likwidacji. Warunkiem powodzenia masażu segmentarnego jest wykonanie właściwych rękoczynów, a także dostosowanie siły masażu do indywidualnej odczynowości chorego. Twórcami masażu segmentarnego są dwaj Niemcy- Otto Glaser i Wolfgang Dalicho, którzy na podstawie dwudziestoletnich doświadczeń i badań neurofizjologów zajmujących się wzajemnymi oddziaływaniami narządów i tkanek organizmu człowieka, rozpowszechnili w 1952r. teorię i praktykę tego masażu.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.