Uncategorized

Rola liftingu w starzeniu się skóry

Chyba nikt z nas nie lubi mieć świadomości i przede wszystkim domyślać się, że się starzeje. A niestety, starzejemy się wszyscy i to coraz prędzej. Większość z nas może sobie pozwolić jedynie na kremy przeciwzmarszczkowe, które z pewnością dają pewne efekty, ale muszą być stosowane regularnie i cały czas oraz z całą gamą innych kosmetyków o podobnym działaniu. Niektórzy z nas wolą zdecydowanie bardziej drastyczne sposoby na ucieczkę przed czasem i stosują operacyjny lifting. Na czym polega taka forma. Na zwykłym naciąganiu skóry, która staje się wtedy gładsza, bowiem tak jak wygładza się prześcieradło tak i można wygładzić skórę na twarzy, choć gdy przesadzimy, to uszy mogą nam w końcu wylądować z tyłu głowy. To oczywiście niesmaczny żart, ale mniej więcej o to właśnie chodzi w liftingu. Naciąganie skóry nie jest najlepszym sposobem na odmładzanie. Może lepiej po prostu się pogodzić z tym, że się starzejemy i przyjąć to z godnością. Tak na pewno jest szlachetniej.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Lifting to zabieg medycyny estetycznej, który ma na celu poprawienie wyglądu skóry twarzy i szyi. Polega na podciągnięciu tkanek, które z biegiem czasu tracą swoją elastyczność i jędrność.

Przyczyny starzenia się skóry

Skóra starzeje się z powodu naturalnych procesów biologicznych, takich jak:

  • Opadnięcie mięśni: Z wiekiem mięśnie twarzy stają się słabsze i tracą swoją elastyczność. Powoduje to opadanie tkanek i powstawanie zmarszczek.
  • Osłabienie włókien kolagenowych i elastynowych: Włókna kolagenowe i elastynowe odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. Z wiekiem włókna te ulegają osłabieniu, co prowadzi do powstawania zmarszczek i wiotczenia skóry.
  • Ograniczony dopływ krwi: Z wiekiem dopływ krwi do skóry jest ograniczony. Powoduje to, że skóra jest mniej dotleniona i odżywiona, co prowadzi do jej osłabienia i pogorszenia wyglądu.

Efekty liftingu

Lifting może poprawić wygląd skóry twarzy i szyi w następujący sposób:

  • Podniesienie owalu twarzy: Lifting może podnieść opadające policzki, żuchwę i brwi.
  • Wygładzenie zmarszczek: Lifting może wygładzić zmarszczki, takie jak zmarszczki mimiczne i zmarszczki grawitacyjne.
  • Poprawa jędrności i elastyczności skóry: Lifting może poprawić jędrność i elastyczność skóry, co sprawia, że wygląda ona młodziej.

Rodzaje liftingu

Istnieją różne rodzaje liftingu, które można podzielić na dwie główne kategorie:

  • Lifting chirurgiczny: Polega na wykonaniu cięć na skórze, aby dostać się do tkanek podskórnych. Tkanki te są następnie podciągnięte i usztywnione. Lifting chirurgiczny jest najbardziej skutecznym rodzajem liftingu, ale jest również najbardziej inwazyjnym.
  • Lifting niechirurgiczny: Polega na wykorzystaniu zabiegów medycyny estetycznej, takich jak wypełniacze, lasery czy botox. Zabiegi te mogą poprawić wygląd skóry, ale nie są tak skuteczne jak lifting chirurgiczny.

Kto może skorzystać z liftingu?

Lifting może być odpowiedni dla osób, które chcą poprawić wygląd skóry twarzy i szyi. Najczęściej zabieg ten jest wykonywany u osób w wieku powyżej 40 lat, ale może być również stosowany u osób młodszych, jeśli występują u nich wyraźne oznaki starzenia się skóry.

Przed zabiegiem liftingu

Przed zabiegiem liftingu należy skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, aby ustalić, czy zabieg jest odpowiedni dla danej osoby. Lekarz lub kosmetolog powinien również przedstawić pacjentowi wszystkie możliwe ryzyko i powikłania związane z zabiegiem.

Po zabiegu liftingu

Po zabiegu liftingu może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie i siniaki. Te objawy zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni lub tygodni. W okresie rekonwalescencji należy unikać wysiłku fizycznego i wystawiania skóry na słońce.

Podsumowanie

Lifting to skuteczny sposób na poprawę wyglądu skóry twarzy i szyi. Jednak przed podjęciem decyzji o zabiegu należy skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, aby upewnić się, że zabieg jest odpowiedni dla danej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *